Refill till Doftpinnar Cashmere Legnoso med doft av varm ceder och mjuka tränoter – inspirerat av gamla bibliotek, medelhavets cederlundar och hem där naturmaterial får åldras vackert.
Doften för tankarna till solvarmt trä och svala stenrum där ullkoftor vilar i skåp av mörkt trä. Cederträ har länge uppskattats för sin rena, jordnära karaktär och sin förmåga att skapa lugn och harmoni i ett rum. Här möter de mjuka trätonerna känslan av nytvättade textilier och stillsam vardagslyx.
En doft som inte tar över – utan snarare bäddar in hemmet i en varm, botanisk och ombonad känsla.
För dig som tycker om det tidlösa, det naturliga och atmosfärer som känns levda och lugna.
Innehåll: En refillflaska i glas med droppinsats som innehåller ftalatfri doftolja och eteriska oljor. Används tillsammans med doftpinnar.
Instruktioner: Ta av locket och häll i önskad mängd doft i din behållare med doftpinnar, placera utom räckhåll för barn och husdjur. Doftpinnarna tillverkas i Stockholm i harmoni med naturen. För oss på Gröna Gredelina var det viktigt att ta fram en rumsdoft som sprider behaglig väldoft utan att kompromissa med hälsa och miljö.
Givetvis kan du även använda för att doftsätta allt från Ättika, tvättmedel, såpa mm. Några droppar på insidan av toa pappersrullen så doftar det gott varje gång man tar lite papper.
Upptäck mer från Gröna Gredelina
Prenumerera för att få de senaste inläggen skickade till din e-post.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.